0
Farní sbor ČCE v Praze 8 - Kobylisích
Kostel U Jákobova žebříku
U Školské zahrady 1, 182 00 Praha 8 - Kobylisy
telefon: 737 272 252
e-mail: kosteljakob@volny.cz
 
21. srpna (středa)
15:30 bohoslužba v kostele svatého Václava v Psychiatrické nemocnici Bohnice
25. srpna (neděle)
9:30 bohoslužba v češtině v kostele U Jákobova žebříku (káže bratr farář Ondřej Kolář)

11:30 bohoslužba v korejštině v kostele U Jákobova žebříku

14:00 bohoslužba v japonštině v kostele U Jákobova žebříku
zpět ...
Bazar korejských a českých jídel
Tradiční předvánoční charitativní akce, určená ve prospěch pacientů s duševním onemocněním, se konala v letošním roce v sobotu 22. listopadu. Bazar zahájili a přítomné přivítali krátce po dvanácté hodině polední bratři faráři Miroslav Erdinger a Kang Young Lee. Účastníky pozdravil a radost ze spolupráce vyjádřil pan MUDr. Martin Hollý, ředitel Psychiatrické léčebny Bohnice. Ke chvále Boží zazněla korejská píseň na melodii Beethovenovy Ódy na radost.
Kolem 150 účastníků prožilo společné chvíle v přátelském společenství Korejců, Čechů i jiných národností a přivonělo si k atmosféře blížícího se adventu s vědomím, že díky této akci pomohou o letošních vánocích odstranit trochu smutku a bolesti a přispějí k lidské radosti.
Děti, mladí, lidé středního věku i senioři přinášeli do bazaru své „výrobky a zboží“. Každý výrobek dostal svou cenu a pak se nakupovalo. Ve sborové kuchyňce jsme si mohli koupit a ochutnat skvělé asijské pokrmy, které připravily a servírovaly korejské sestry. V malém sále jsme si mohli zakoupit české speciality, většinou sladké moučníky, krásně zdobené perníčky a cukroví, ale i např. výbornou zelnou polévku či naši českou klasiku smažený řízek nebo sekanou s bramborovým salátem. Z nápojů byla k dispozici káva, čaj, džus i plzeňské pivo. Nádherné adventní věnce a bonsaje zkrášlí domov v předvánoční době těm, kdo neodolali a na našem bazaru si je zakoupili. Z české domácnosti se přestěhovala do domácnosti korejské četná ptačí rodinka. Prodávaly se také knihy a omalovánkový kalendář. I děti se zapojily do bazaru. Prodávaly svoje hračky, s kterými se rozloučily a které nyní dělají radost druhým. Například jeden medvídek v noci po bazaru spal v posteli u nového majitele a dnes se drží za ruku se svým černým kamarádem, který má na krku bílé tabulky. S rozzářenýma očima děti přiběhly a odevzdaly svou pokladničku s významným finančním obnosem. Společenskou pohodovou atmosféru podmalovávala svou muzikou kapela Naholou 25. Kdyby zde nehrála, něco podstatného by nám na bazaru chybělo.
Bazar, u jehož zrodu byli kobyliští kolegové faráři Jiří P. Štorek a Jong Sil Lee, se koná pravidelně od roku 2000. Je jednou z formem, kterou se kostel U Jákobova žebříku otevírá širší veřejnosti. Pořadatelé jsou čeští a korejští křesťané Farního sboru ČCE Praha 8 - Kobylisy a členové Komunitního centra U Jákobova žebříku. Stejně jako v minulých letech poslouží i letos výtěžek pro práci sboru v Psychiatrické léčebně v Bohnicích, konkrétně k zakoupení vánočních dárků pro pacienty uzavřeného mužského oddělení chroniků a oddělení gerontopsychiatrického. Společně s ošetřujícím personálem dárky vybíráme podle osobních přání a potřeb jednotlivých pacientů. Už se těším, jak budeme dárky nakupovat a po čtvrteční biblické hodině společně balit do vánočního papíru. Do cílové stanice – pacientům v léčebně - je pak v adventu povezou a předají naši bratři faráři.
Z výtěžku bazaru, který byl 34 490 Kč a který poslouží dobré věci, se společně radujeme.
Eliška Erdingerovázpět ...
© 2005 archa.cz