0
Farní sbor ČCE v Praze 8 - Kobylisích
Kostel U Jákobova žebříku
U Školské zahrady 1, 182 00 Praha 8 - Kobylisy
telefon: 737 272 252
e-mail: kosteljakob@volny.cz
 
Aktuálně od Jákobova žebříku
Informace o aktuálním sborovém životě.
20. října (úterý)
19:00 sekání třicátníků přes Zoom
22. října (čtvrtek)
18:30 biblická hodina přes Skype (skupina „Kobyliská biblická“)
23. října (úterý)
14:30 konfirmační cvičení přes Zoom
25. října (neděle)
9:30 bohoslužba v češtině v kostele U Jákobova žebříku a na internetu (káže sestra vikářka Anna Pokorná)
QR kód
Pro snazší zadání sbírky je možné využít tento QR kód:
zpět ...
Soustředění konfirmandů na Vysočině
V pátek 24. dubna jsme se sešli před kostelem a bylo nás pět – Katka Duchková, Dabinka, Abraham, Lukáš, bratr Erdinger a já.

Cesta byla dlouhá, tak si ji většina z nás (kromě řidičů) krátila spánkem, který jsme díky škole zameškali v týdnu. Na místo jsme dorazili kolem půl osmé. Náš spolukonfirmand a kuchař Lukáš nám připravil první i druhou večeři a nakonec nám oznámil, že lednička je k dispozici po celou noc. Tak jsme se začínali bát, jestli se vejdeme do nedělních kalhot do kostela.

Ráno jsme vstali a pustili se do poslouchání přednášek bratra faráře Erdingera. Byly jiné než ty v Praze mnohem osobitější a víc jsem jim rozuměla. Po obědě jsme vyrazili na obhlídku okolních tolerančních kostelů. V každém z nich jsme si poslechli přednášku a mrzli kvůli chladným stěnám.

Na poslední faře už vyprávění nebralo konce, ale náhle se všechno změnilo, když se pan farář bouchl do hlavy srdcem u zvonu. To jsme prohlásili, že pro dnešek by stačilo a vydali se nazpátek opékat buřty a chleba.

V neděli ráno jsme byli všichni nervózní, protože každý z nás měl nějaké mluvení během bohoslužby, buď modlitbu nebo čtení z Bible. Kupodivu v tomto kostele nám zima nebyla. Důmyslní lidé dali pod lavice topení, jenže to hřálo tak moc zespoda, že člověk měl problém vydržet sedět na jednom místě a pořád se ošíval. Poté jsme byli seznámeni se synem bratra faráře Erdingera, ale obávám se, že bychom ho poznali i tak, protože jejich styl humoru a smíchu je nezaměnitelný. Odpoledne jsme vyrazili nazpět do Prahy. V autě nám bratr Erdinger pouštěl černošského saxofonistu, buď jsme zpívali, ale hlavně tančili až tak, že se auto hýbalo ze strany na stranu.

Poznali jsme bratra Erdingera ne jako někoho ze staré školy, ale jako člověka který nás toleruje ve všech koninách, které jako mladí děláme, který nám vypráví o lásce mezi mužem a ženou tak poutavě, že jen sedíme a s otevřenou pusou posloucháme a nemáme více slov.
Tímto bych mu chtěla za náš společný víkend poděkovat a těším se na další.

Tereza Poláková


Druhý výjezd konfirmandů na Vysočinu se uskutečnil o víkendu 15.–17. května. Celou akci jsme po příjezdu do Nového Jimramova začali krátkou pobožností a debatou o tom, co si od celého setkání slibujeme. Sobotní program měl na starosti farář ze Sněžného na Vysočině, Miki Erdinger. O církvi a sboru jsme si nejen povídali, ale také jsme si například hráli na staršovstvo. Odpoledne jsme si společně s Mikim povídali na téma rodina a den jsme završili procházkou po místních lesích. Výjezd konfirmandů jsme uzavřeli v neděli, nejdříve ranní bohoslužbou v kostele v nedalekém Sněžném, během které měl každý konfirmand svou nepostradatelnou roli a nakonec krátkým zhodnocením celého víkendu. Myslím, že pro všechny byl výlet nejen informačně přínosný, ale že jsme se všichni navzájem lépe poznali a upevnili naše společenství.

Matěj Bouček


zpět ...
© 2005 archa.cz