0
Farní sbor ČCE v Praze 8 - Kobylisích
Kostel U Jákobova žebříku
U Školské zahrady 1, 182 00 Praha 8 - Kobylisy
telefon: 737 272 252
e-mail: kosteljakob@volny.cz
 
Aktuálně od Jákobova žebříku
Informace o aktuálním sborovém životě.
20. října (úterý)
19:00 sekání třicátníků přes Zoom
22. října (čtvrtek)
18:30 biblická hodina přes Skype (skupina „Kobyliská biblická“)
23. října (úterý)
14:30 konfirmační cvičení přes Zoom
25. října (neděle)
9:30 bohoslužba v češtině v kostele U Jákobova žebříku a na internetu (káže sestra vikářka Anna Pokorná)
QR kód
Pro snazší zadání sbírky je možné využít tento QR kód:
zpět ...
Půlnoční U Jákobova žebříku
Na sám závěr Štědrého dne jsme se lehce po 23. hodině v počtu asi 40 účastníků sešli k rozjímání Písma, vnímání hudby a zpěvu vánočních písní. Texty ze začátku Lukášova evangelia četli a osobní svědectví podali farářka Československé církve husitské Dagmar Přibylová a naši faráři Erdinger a Rejchrt. Společné zpívání doprovázel příležitostný domácí smyčcový orchestr, o hudební návštěvu J. S. Bacha, Antonína Dvořáka a Vítězslava Nováka se postarali hosté Lucie Klára Karlová (klavír ) a Sebastian Tóth (violoncello).
Tato experimentální obdoba „půlnoční mše“ ukázala, že o rozjímavé, ztišující setkání v tuto magickou dobu je zájem zvláště mezi mladými lidmi. Objevili jsme, že výtečným komentářem k biblickým textům je dobrá hudba. Také společný zpěv doprovázený hudebním tělesem z vlastní zdrojů potvrzuje starou moudrost, že „nejlepší je domácí“. Setkání trvalo asi hodinu a čtvrt.
Všechno bylo výtečné, ale všeho také mohlo být o něco méně. Loučení se, s přáním požehnaných vánoc, bychom přece jen mohli stihnout do půlnoci. Příště budeme více dbát, aby Štědrý večer nebyl štědrý až příliš.
Miloš Rejchrt
zpět ...
© 2005 archa.cz