Bazar jídel

Bazar jídel

Sobota 26. 11. 2022 12:00–13:30

Bazar jídel je každoroční charitativní akcí pořádanou naším sborem s cílem pořídit vánoční dárky pro pacienty Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Lidé různých národů, tedy Korejci, Japonci, Češi, Maďaři, Ukrajinci či sestry a bratři z Konga připravují a prodávají vlastní tradiční pokrmy. Veškerý výtěžek z prodeje je použit na výše uvedený účel.

Jídlo se letos bude prodávat opět přímo v kostele (covidový e-shop už není potřeba). Nově se pokusíme omezit plýtvání potravinami a množství odpadu. Nebudeme používat jednorázové nádobí, ale talíře a příbory, které jsou k dispozici ve sborové kuchyni, nebo které si návštěvníci bazaru sami přinesou. Pokud si budete chtít jídlo odnést s sebou domů, přineste si vlastní nádoby určitě.

Letošní novinkou je možnost někoho obdarovat. Ve farní kanceláři si můžete zakoupit dárkový certifikát v hodnotě 100 a 200 Kč, který je přenosný. Držitelé certifikátu si mohou v místě konání bazaru pořídit potraviny nebo zboží v hodnotě částky na něm uvedené.

Chcete také přispět?

 • Uvařte nebo připravte několik porcí zajímavého jídla, přineste ho před 12:00 do kostela a případně asistujte při jeho prodeji.
  Budeme rádi, když nám dáte předem vědět, jaké jídlo a v jakém množství chystáte.
  Tento rok doufáme ve větší účast, budete-li pro bazar připravovat jídlo, může ho být i větší množství, jistě se prodá.
 • A/NEBO přijďte v poledne na bazar, kupte si jídlo, které sníte na místě či si odnesete domů a užijte si s námi předadventní sobotu.
  Dorazíte-li později, některá jídla již mohou být vyprodána.
 • A/NEBO kupte ve farní kanceláři dárkový certifikát, někomu ho darujte a tím ho na bazar pozvěte.

Příklady oblíbených jídel

 • Skleněné nudle se zeleninou či masem
 • Řízek s bramborovým salátem
 • Buchty a koláče všeho druhy
 • Vánoční perníčky či cukroví