Rodinný sborový víkend 2022, Krušné hory

V termínu 20. – 22.5. jsme se se v počtu 33 lidí vypravili na společný rodinný víkend do horské chaty Sova v Krušných horách (Nové Město 6, Moldava nad Hrobem).

Je to drsný kraj, kde drsní Krušnohorci dolovali drahé nerosty. A to byl i námět na sobotní celodenní hru:

Hory dokáží být drsné až krušné, lákaly odjakživa lidi odvážné, svobodomyslné a pracovité lidi. Ti zde hledali bohatství i svobodu a žili zde spokojeně po mnoho set let v městech jako Freiberg, Freistadt, Freyung, Boží Dar atd. Těžila se zde stříbrná ruda. Pod zemí tu byly objeveny také další kovy jako cín, měď, olovo a wolfram.
Byly jsme rozdělení do týmů podle toho, který nerost jsme dolovali: Měďáci, Střírňáci, Olovníci.

Sobotní výlet směřoval přes vrchol Bouřňák, dále o červené k horské restauraci Vitiška a dále do Mikulova, odkud zpět autobusem.

Sobotní podvečer děti strávily s chemickými pokusy s Evou S. Oba večery se nesly ve znamení kytary, zpěvu, vína a povídání (do pozdních hodin…)

Chatu jsme měli jen pro sebe. Protože byla převážně určena ke skupinovým pobytům, měla každá rodina vlastní cimru, menší max. po dvou. Prostorná kuchyně umožnila Beatrice vařit ve velkém sobotní večeři – Poulet Yassa (kuřecí křídla na cibuli a hořčici).

I když chata byla v horách, šlo se tam od kostela dostat pohodlně autem i busem.

Fotografie z víkendu


Jak zněly zvací informace

Ubytování a strava

Prosíme o uhrazení doplatku za ubytování dle tabulky (viz zaslaný email). Pokud možno ještě dnes (18.5.2022) na účet zaslaný e-mailem. Doplacení pobytu včetně vratné kauce provede Mirek hromadně na místě.

Páteční večeře + sobotní a nedělní snídaně není společná. Společná jídla budou sobotní večeře a nedělní oběd, cena cca 150 Kč/osoba (mějte prosím u sebe nějakou přiměřenou hotovost), vařit si budeme společně pod vedením Cheffin Beatrice. Podvečerní program bude v režii Dana. Večer nás možná čeká zajímavé povídání od Nely.

Pátek

Ubytování bude možné od pátku od ½ 6. Každá rodina bude mít svůj pokoj, rozmístění do pokojů podle seznamu na místě. Povlečení bude připraveno, spacáků netřeba, vezměte si přezůvky a ručníky/mýdlo.

Sobota

Trasa sobotního výletu povede spíše lehčím terénem (asfalt/lesácké cesty), pouze v závěru bude prudší klesání do Mikulova (Niklasberg), orientačně velmi nenáročné, nikdo se nemůže ztratit. Celkem cca 6 km. Program bude organizovat Vůdce Michal za pomoci svých oddaných stoupenců. Občerstvení na cestě bude možné na chatě Mikuláška asi tak ve 2/3 trasy. Zpět (nahoru) se budeme vracet busem ve 4 hodiny z Mikulova, mějte prosím u sebe nějakou přiměřenou hotovost (cca 20 Kč / osoba).

Po návratu rukodělně budeme tvořit pod vedením Evy S. Večer při zpěvu a vínu.

Neděle

V neděli bychom měli objekt předat nejpozději do 13h. Před obědem je tedy třeba uklidit a vyklidit pokoje, včetně povlečení a uklidit rovněž společné prostory. Dopolední duchovní program povede český teolog, překladatel a kazatel ČCE pan Mgr. Ondřej Kolář Th.D.

Po předání objektu bychom mohli podniknout společnou akci, kdo nebudete pospíchat domů. Konkrétní aktivitu asi domluvíme dle počasí a zájmu, možnosti jsou prohlídka dolu Lehnschaffer v Mikulově (Niklasberg), klášter v Oseku (Ossegg) + kostel v Hrobu (Klostergrab), Krupka (Graupen) – hrad + muzeum a/nebo štola, případně koupání (důlní jezero Barbora nebo horské rybníky Cínový nebo Stříbrný) nebo něco jiného.

Předběžný program

Takto vypadal program v roce 2021, předpokládáme, že bude podobný. Ještě upřesníme společná jídla, program atd.

pátek
17:30 – 20časy příjezdů
18 – 20volné hry pro děti; Večeře každý z vlastních zásob
20 – 21večer zpěv
víno, pivo z vlastních zásob
sobota
8 : 00snídaně
9 : 30představení legendy, zahajovací hra, způsob bodování
10 – 17výlet
oběd vlastní, (možná bufet cestou)
18 : 00večeře
18 : 00 – 18 : 30před/ po večeři zakončení legendy hry pro všechny
19 – 20rukodělná činnost, deskovky pro zájemce
20 – 21večer zpěv i při rukodělné činnosti
víno, pivo
22-23hod🙂 Že by překvapení?
neděle
8 : 00snídaně
9 : 45vyklízení pokojů do 10hod
10 : 00bohoslužba
11 – 12 : 00aktivity na zahradě
12 : 00oběd
12 – 16 hodOdpolední společný výlet

Kdo pojede

Kubiskovi 4x
Šotolovi 1-2x
Stratilovi 2+2
Daniela 1+2
Pokorní 1-2+2
Jiří 1+2
Beatrice 1+2
Kolářovi 1-2+2
Novákovi 2+3
Dan a Daník 1+1
Dáša + Emilka 1+1

Přidej se :-)

Připomínka rodinného výletu v roce 2021

Přikládám pár fotek z víkendu v Jiřetíně pod Jedlovou. Bylo to skvělé!

Další fotky https://www.facebook.com/ujakobovazebriku/posts/3986786394750955